Ekotoalety przenośne – dlaczego wybór sprzętu przyjaznego dla środowiska ma znaczenie?

toalety przyjazne środowisku

Na świadomość ekologiczną składa się szereg postaw i wartości, których przestrzeganie na co dzień prowadzi do zmniejszenia zatrucia środowiska naturalnego i jego ochrony przed dalszą dewastacją. W ostatnich latach coraz więcej mówi się o konieczności podejmowania działań, które będą bezpieczne dla ekosystemu, również w kwestii budowania zaplecza sanitarnego podczas imprez. Dlaczego warto postawić na ekotoalety przenośne?

Czym charakteryzują się sprzęty przyjazne dla środowiska?

Sprzęty przyjazne dla środowiska to między innymi te o wysokiej klasie energetycznej, które zużywają mniej prądu – co prowadzi do redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. To również narzędzia i urządzenia codziennego użytku, które są wykonane z bezpiecznych dla środowiska, zwierząt i ludzi materiałów lub do których czyszczenia można wykorzystać biologiczne środki i płyny eksploatacyjne. Ekotoalety przenośne są całkowicie neutralne dla podłoża. Nowoczesne tworzywa, z których je wykonano, zapewniają bezpieczeństwo użytkującym je osobom, a dzięki zastosowaniu innowacyjnej, profesjonalnej chemii sanitarnej, nie emitują duszących oparów, w pełni usuwają wszelkiego rodzaju zabrudzenia, pozostawiając czyszczone powierzchnie wolne od bakterii i zarazków. Stosowane bio preparaty są wolne od aldehydów, mają atesty PZH: HK/B/1710/01/98, HK/B/0016/01/98, tym samym gwarantują zachowanie odpowiedniego poziomu higieny pomiędzy kolejnymi czynnościami serwisowymi.

Kiedy warto zdecydować się na ekotoalety przenośne?

Przenośne ekotoalety to sprawdzony sposób na zabezpieczenie higieniczno-sanitarne wszelkiego rodzaju wydarzeń tematycznych, eventów plenerowych czy imprez o charakterze sportowym, kulinarnym lub rozrywkowym. Zaletą mobilnych sanitariatów jest ich niezależność od istniejących połączeń wodno-kanalizacyjnych. Dodatkowo warto zaznaczyć, że ich montaż jest możliwy praktycznie wszędzie, bez względu na rodzaj podłoża, na którym mają stanąć. Biorąc pod uwagę potrzeby rynkowe, są one niezbędne na imprezach masowych takich jak: koncerty, festiwale czy eventy, ale także w miejscach publicznych. Ekotoalety mobilne są niezastąpione na plażach, parkingach w parkach, w miejscach rekreacji, przystankach autobusowych czy placach budowy.

Na co zwrócić uwagę, wynajmując ekotoalety mobilne?

Wynajmując ekotoalety mobilne, warto sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane kabiny. W godnym polecenia sanitariacie konstrukcja będzie wyprodukowana z wysokogatunkowych tworzyw sztucznych zapewniających długą żywotność produktu. Dzięki odporności na wysokie i niskie temperatury oraz gładkiej powierzchni niechłonącej nieprzyjemnych zapachów codzienna eksploatacja ekotoalet przenośnych jest w pełni bezpieczna dla wszystkich użytkowników. Ważne jest również dobranie odpowiedniego zestawu akcesoriów do kabin WC, takich jak dozowniki mydła, wieszaki na ubrania, pisuary, podajniki papieru toaletowego, jak również sposobu ich serwisowania.

Czy serwis ekotoalet przenośnych jest bezpieczny dla środowiska?

Firmy działające w poszanowaniu środowiska naturalnego mają obowiązek stosowania odpowiednich systemów zarządzania odpadami. Chodzi między innymi o przestrzeganie zaleceń zawartych w Rozporządzeniu Ministra Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu prowadzenia gospodarki odpadami. Prace serwisowe w przypadku ekotoalet przenośnych obejmują: usługi asenizacyjne, techniczne oraz sanitarne. Opróżnianie zawartości kabin powinno odbywać się przez specjalnie do tego celu dedykowane pojazdy asenizacyjne. Po wybraniu nieczystości należy dokładnie umyć i zdezynfekować kabiny (zarówno ich zewnętrzną, jak i wewnętrzną część) – przy użyciu biodegradowalnej chemii i nowoczesnego sprzętu. Prace kończy zalanie zbiornika płynem zapachowo-dezynfekującym oraz uzupełnienie rolek papieru i dozowników mydła, jeśli zamontowano je w ekotoalecie mobilnej.

Jakie korzyści wiążą się z wyborem ekotoalet przenośnych?

W czasach, kiedy dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować negatywny wpływ konsumpcyjnego trybu życia na środowisko oraz ograniczać emisję zanieczyszczeń do wód, gruntów i atmosfery ważne jest, aby działania skierowane do szerokiej publiczności pogłębiały świadomość ekologiczną obywateli. Firmy i instytucje, które chcą stworzyć zaplecze higieniczno-sanitarne na potrzeby realizowanych inwestycji czy wydarzeń tematycznych, decydując się na ekotoalety przenośne, odnoszą podwójną korzyść. Dzięki mobilnym ubikacjom mogą zorganizować strefę sanitarną zgodnie z najnowszymi wymogami sanepidu i rozporządzeń Ministra Środowiska. Zapewnienie ekologicznych sanitariatów przenośnych pracownikom i uczestnikom uroczystości rodzinnych, festynów czy innych wydarzeń sprzyja budowaniu pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa wynajmującego mobilne WC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.